#116 Obrazem opowiadane... zabójczy perfekcjonizm

Czasem dzieje się tak, że stajemy się w czymś dobrzy, a wraz z każdym wyższym poziomem na jaki się wspinamy - chcemy umieć jeszcze więcej. Kiedy spojrzymy wstecz widzimy jakie popełnialiśmy błędy, co udało się nam poprawić i jaka przepaść dzieli nas od tego, co było.
Wtedy pojawia się coś jeszcze - dążenie do perfekcjonizmu. W samym tym dążeniu, w którym zostawimy sobie lukę na drobne pomyłki nie ma nic złego.
To motywuje, napędza do dalszego rozwoju. 

Ja zapędziłam się w przysłowiowy kozi róg
Wszystko musiało być perfekcyjne. Od materiału wyjściowego po każdy świetlny rozbłysk. Ogromne formaty, obciążające komputer by poprawiać coś, czego nikt poza mną nie widzi. W końcu przestałam robić cokolwiek.
Bo po co, skoro nie mogę być doskonała.

Wczoraj po długim czasie zachciało mi się magicznego zamku.
Weszłam sobie na stronę pixabay.com i wyszukałam sobie zdjęcie. 
Nie jest idealne, choć dość dużej rozdzielczości. Nie wiem ile razy chciałam się poddać i wyłączyć, bo ten wstrętny wewnętrzny głos powtarzał, że nie umiem nic z tym zrobić. 
Ale nie wyłączyłam. I tak powstał magiczny zamek z księżycem w tle. Pozapalałam światła w pokojach, dodałam wodospady, pęknięcie, a u podnóża jezioro i łódkę. Zza zamku po lewej stronie widać gałęzie, a nad nimi białe ptaki. Chciałam nadać klimatu tajemnicy. 
Wieczorem włączyłam HBO Go i obejrzałam "Mroczne materie" i teraz jak patrzę na ten obrazek to mi przypomina ten serial... :)  


Miłego wieczoru :)

 Poniżej proces powstawania.5 komentarzy:

 1. Rewelacyjny efekt końcowy kochana. Naprawdę jestem pod wrażeniem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. ten perfekcjonizm to jest niezła zmora ;) Mój partner ma kubek: "first do it, then do it right, then do it better' oraz duży wydruk z 'usable is better now, then perfect later" i tego się trzymamy ;) a zamek cudowny, jak wszystko co robisz <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki bardzo :) Ja mam tak ze wszystkim w każdej dziedzinie heh. Nie długo przestanę robić zdjęcia ;)

   Usuń
  2. przynajmniej jesteś tego świadoma, to już pierwszy krok do poprawy ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...