Ballada ptaków i węży - Suzanne Collins - ZAPOWIEDŹ

Za niecały miesiąc, tj. 17 czerwca, ukaże się prequel trylogii Igrzyska śmierci” - „Ballada ptaków i węży”.  Nie wiem czy istnieje na świecie ktoś, kto nie słyszał o tym cyklu, choćby w wersji filmowej. Książki skierowane są „teoretycznie” do młodzieży, ja już dawno się do tego grona nie zaliczam, a wrażenia z lektury i tak mam bardzo dobre. 
Niebawem, co nie co, o nich opowiem.

 


Ambicja go napędza.

Rywalizacja go motywuje.

Władza jednak ma swoją cenę.

W nowej powieści, Ballada ptaków i węży, Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?


W poniższym filmie Autorka - Suzanne Collins - czyta fragment 
„Ballady ptaków i węży”. 
Na stronie wydawnictwa Media Rodzina 
można pobrać również darmowy fragment powieści. 

 


Książka ukaże się w przekładzie Małgorzaty Hesko-Kołodzińska i Piotra Budkiewicza, w szacie graficznej nawiązującej do okładek trylogii.


*materiały pochodzą ze strony wydawnictwa Media Rodzina.


3 komentarze:

 1. Nie są to moje klimaty, ale książka na pewno znajdzie swoich zwolenników. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam niedawno całą trylogię igrzysk i dopiero będę ją czytać po raz pierwszy. Lepiej późno niż wcale :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już przeczytałam :) Podobało mi się! Myślałam, że mam zbyt wiele lat na taką lekturę, a tymczasem bawiłam się świetnie :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...